Świece naturalne z wosku sojowego tworzone przeze mnie w Manufakturze Kompas Życia są wspaniałą i zdrową alternatywą dla powszechnie dostępnych i używanych świec parafinowych.

Wosk sojowy jest uzyskiwany z oleju sojowego, jest surowcem naturalnym i biodegradowalnym. Jest zdrową bazą do tworzenia świec. Komponujemy go z naturalnymi olejkami eterycznymi lub zapachowymi.

Świece, które tworzę nie zawierają substancji, które mogłyby niekorzystnie oddziaływać na Nasze zdrowie. W świecach sojowych nie ma takich substancji, jak pestycydy, uzdatniacze czy jakiekolwiek inne sztuczne substancje. Świece te mogą być używane i palone w towarzystwie dzieci, osób z astmą, alergików i zwierząt.

Kiedy decydujemy się na wybór świec sojowych dbamy o siebie i o środowisko, ponieważ ilość dwutlenku węgla w trakcie palenia jest mniejsza nawet o 90% w porównaniu do świec parafinowych. Ponadto używając naturalnych świec sojowych dzięki niższej temperaturze topnienia wosku możemy znacznie dłużej cieszyć się pięknym zapachem.

Wosk sojowy topi się w niższej temperaturze niż parafina, dzięki temu świece sojowe spalają się do 50% wolniej niż świece tradycyjne.

Olejki użyte w tworzonych przez mnie świecach pochodzą bezpośrednio z roślin.

Starannie dobieram wszystkie kompozycje nut zapachowych, dbając o to, by w każdej świecy spotkały się dobre energie, które w zależności od zapachu: relaksują, pozwalają zapomnieć o codziennym stresie, ułatwiają zasypianie, rozgrzewają umysł i ciało, poprawiają nastrój i działają kojąco.

Świece, które tworzę mają naturalne niebielone drewniane lub bawełniane knoty. Knoty drewniane  zapewniają delikatny płomień, tworząc przytulną atmosferę. Natomiast w świecach z knotami bawełnianymi płomień jest bardziej wyraźny. Knoty nie zawierają żadnych barwników, ani parabenów.

Misją prowadzonej przeze mnie manufaktury jest wypełniać świat wibracjami miłości, światła, dobroci, wdzięczności i czułości oraz wnosić piękne zapachy do wnętrz innych Ludzi. Świece, które tworzę są symbolem życia, światła i drogi. Zapraszam abyś obdarzyła / obdarzył siebie lub bliskich prezentem, jakim jest naturalna świeca sojowa.